2009 m. kovo 26 d., ketvirtadienis

Ar pasirūpinote II pakopos pensijų fondu?


Bendraudamas su daugybe žmonių apie finansų planavimą, taupymą ir investavimą kasdien susiduriu su viena didžiule problema- žmonėms nėra paaiškinta pensinė sistema. Šis trumpas mano straipsnis būtent apie tai.

2004 metais Lietuvoje buvo įvykdyta pensijų reforma. Kaip veikia SoDra manau daugelis žinote, trumpai tariant dirbantys žmonės mokesčius moka, o visi nedirbantys gauna. Bloga žinia ta, kad tų dirbančių pastoviai mažėja o nedirbančių daugėja, kalbu ne tik apie pensininkus bet ir apie bedarbius, neįgaliuosius, nėštukes, tėčius ir t.t. SoDra bankrutuoja. Todėl ir įvesta reforma, pagaliau perėjome prie trijų ramsčių sistemos kurią sudaro: 1. SoDra, 2. Pensijų fondai, 3. Savanoriškas kaupimas.

Kas yra SoDra ir savanoriškas kaupimas, manau, yra aišku. Dabar apie II pakopos pensijų fondus. II pakopos pensijų fondas - tai Jūsų pinigai senatvei, juos už jus taupo darbdavys, aišku jei turite pasirašęs tokią sutartį. Viskas labai paprasta, dalis į SoDrą mokamų mokesčių keliauja į jūsų pensijų fondo sąskaitą, šiuo metu tai yrą 3 procentai iš SoDrai mokamų 27 procentų. Svarbu, kad šiuos pinigus kaupiate sau o ne išdalinate šiuo metu nedirbantiesiems.

Taigi turint II pakopos pensijų fondą jūsų pensija skaičiuosis taip: bazinė pensija (360 Lt) plius Pensijų fondas, t.y. ten sukaupta suma bus padalinta iki gyvenimo pabaigos (100-300 Lt priklausomai nuo to kiek laiko dirbote). Taigi jei jums pasiseks gausite apie 700 Lt pensijos. O jei neturėsite pensijų fondo, tada liūdniau... Todėl labai svarbu II pakopos pensijų fondo sutartį pasirašyti kuo ankščiau, jei dar to nepadarėte. Pasirenkant įmonę ar banką kur pasirašinėsite šią sutarti atidžiai išsinagrinėkite administracinius ir kitokius mokesčius. Jei trūksta informacijos, kaip teisingai pasirinkti, kreipkitės pasistengsiu padėti.

Tad nedelskite, tikiuosi supratote, kad valstybė nepasirūpins jūsų pensija, taigi nepamirškite taupyti savo ateičiai patys.

Sėkmės!

4 komentarai:

 1. 1. Kur dingsta mano pinigai jei nesu sudaręs II pakopos pensijų fondo sutarties? Jei dabar fondai smunka žemyn, tai ar labiau apsimoka į juos iš vis neinvestuoti ar visgi investuoti?
  2. Kaip apskaičiuojama mano mirties data? :) T.y. kokiu principu išdalinami pinigai kuriuos sukaupiau?

  AtsakytiPanaikinti
 2. 1. Jei neturi pensiju fondo pinigai nukeliauja i SoDra. O jos situacija visiskai sumauta, delfis apie tai paraso kartas nuo karto.
  2. mirties data neapskaiciuojama, imamas statistinis vidurkis. t.y. pinigai ismokami anuiteto budu, dalimis iki spejamos tavo gyvenimo trukmes. Anuiteta teikianti kompanija prisiima rizika jei tu gyvensi ilgiau nei statistinis pilietis, o jei trumpiau tai tavo pinigai liekai jai (na cia trumpai taip sakant)

  O ar investuoti juos, tai mano nuomone BUTINAI, nes SoDra yra visiskojoe si...oje :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Siuo metu be abejo be sodros neissiversime, nes tai fondas, kuris "maitina" visus musu pensininkus, todel visus siuos pinigus mes tik teoriskai atidedam i savo pensija, o faktiskai jie yra pravalgomi. Be abejo jo atsisakyti neimanoma, nes kaip matome pablogejus ekonomikai ir sumazejus imokoms i sodra, prasidejo fondo "skendimas" skolose... Na aisku negalime ir visu pinigu sendien leist pravalgyti, nes naivu tiketis kad dabartinis jaunimas po 40-50 metu taip pat bus maitinamas nauju kartu kaip ir dabartiniai pensisninkai. Nebent mes vel prie socialistines tvarkos gyvensime :) Taip jau yra ekonomikoje, kad reikia mastyt ka sendien valgyt ir ka ryt valgysi, nes ir sendien ir ryt valgyt visi noresime.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveiki, mano vardas yra Laima, buvau kai neteisėtai kreditoriams rankas auka man buvo apgauti 5000 eurų, nes man reikia didelį kapitalą 10million Euro, aš beveik mirė, mano verslas buvo sunaikinta, nebuvo maisto išmaitinti mano vaikai, šiame procese aš praradau mano vyras. Aš ir mano vaikai negalėjo stovėti nebereikia .Visi tai atsitiko 2015 sausio ne iki sutikau draugą, kuris supažindino mane su gera motina Alexandra, kuris galiausiai padėjo man gauti užtikrinti paskolą savo įmonę, gera mama, aš noriu pasinaudoti šia galimybe ačiū ir Dievas toliau laimina jus, aš taip pat norėčiau pasinaudoti šia galimybe papasakoti visų Lietuvos, kad čia yra daug sukčiai iš ten, jei jums reikia paskolos ir užtikrintos paskolos adresų gera mama Alexandra per įmonės elektroninio pašto adresą. alexandraestherloanltdd@gmail.com
  arba alexandraestherfastservice@cash4u.com,
  galite susisiekti su manimi per šį laišką; laimajelena@gmail.com bet kokios informacijos jums reikia žinoti.
  Ačiū .

  AtsakytiPanaikinti